www.restoransalas034.com
Restoran Salaš 034, uređen nalik na vojvođanske salaše na šarmantnoj zemunskoj kaldrmi, uz svežinu šumadijskog vazduha i rose gružanskog jezera, sigurno će otvoriti vaš apetit.
Ako tome dodamo pogled na Dunav i Banat, duh starih beogradskih kafana, toplu atmosferu i miris domaće štrudle sa makom, naslućujete, gastronomska avantura je neizbežna!
Detalji iz šumovite i valovite Srbije zavode na svakom koraku, a tako poznati nazivi jela mame osmeh čim otvorite jelovnik.
Predusretljivo osoblje ubedljivo će predstaviti ponudu koja itekako ima čime da se pohvali: od dimljenih butkica i sveže rečne ribe, preko sočnih specijaliteta kuće, do slasnih knedli sa šljivama…
Spremanje hrane je poseban deo srpske tradicije.
Nastala mešanjem različitih nacionalnih i kulturn...
U 61. epizodi 011podkasta gost je Dušan Nikolić, predstavnik lanca menjačnica DOK, sistema koji već više od 30 godina posluje na tržištu i prilagođava se promenama u finansijskom okruženju.
Dušan gov...
Italijanski tenor Andrea Bocelli je održao koncert u Beogradskoj Areni.
10.5.2016.
Španski pevač Enrique Iglesias je održao koncert u Beogradskoj Areni.
10.5.1844.
U Beogradu je osnovan Narodni muzej, i predstavlja najstariju muzejsku ustanovu u Beogradu.
10.5.1594.
Na Vračaru su spaljene mošti Svetog Save.
10.5.1958.
U Beogradu je rođen Vlada Divljan, srpski rok muzičar.
10.5.1925.
U Beogradu je srpska fabrika aeroplana Živojina Rogožarskog isporučila prvi avion.
10.5.1939.
Osvećeni su temelji Hrama Svetog Save na Vračaru.
10.5.1895.
U Beogradu je osnovano Društvo za podizanje hrama Svetog Save na Vračaru, za prvog predsednika izabran je mitropolit srpski Mihailo.
10.5.2021.
Preminuo Bratislav Petković, beogradski reditelj, dramski pisac, bivši je ministar kulture i informisanja, osnivač i direktor Muzeja automobila i pozorišta Moderna garaža u Beogradu.